Bitcoin News Today – Nagłówki na 19 sierpnia

Bitcoin wzrósł o ponad 40 procent od czasu zmniejszenia się o połowę 11 maja.
Bitcoin ucieka przed górniczą „spiralą śmierci“ z powodu rosnących opłat transakcyjnych
Sieć wydobywcza Bitcoinu nadal rośnie w siłę

Bitcoin News Today – Cena Bitcoin Evolution wzrosła o ponad 40 procent od czasu jej obniżenia o połowę w maju tego roku. Cyfrowy rynek walutowy spodziewał się „spirali śmierci“ górnika spowodowanej nieoczekiwanym podwojeniem kosztów wydobycia każdego Bitcoina, ale nigdy do tego nie doszło. Obecnie jednak dane pokazują, że wzrost opłat za Bitcoin może być powodem, dla którego „spirala śmierci“ nigdy nie nadeszła.

Bitcoin Mining Network jest silniejszy niż kiedykolwiek
Podczas lunchu Bitcoin, Satoshi Nakamoto opracował algorytm konsensusu dowodowego w celu zasilenia sieci Bitcoin; miało to na celu zapewnienie, że waluta cyfrowa nie wymaga żadnego pośrednika ani osoby trzeciej do zatwierdzania trakcji i utrzymania bezpieczeństwa sieci. Aby zwabić górników do dalszego dostarczania energii do zasilania sieci Bitcoin, założyciel BTC stworzył mechanizm motywacyjny, który odblokowuje więcej monet wraz z generowaniem każdego bloku.

Cena Bitcoinów (BTC) Cena dziś – BTC / USD

Wbudowany mechanizm deflacyjny waluty cyfrowej jeszcze bardziej zmniejsza jej podaż o połowę mniej więcej co cztery lata. Od ostatniego wydobycia w 2016 r., górnicy zarabiają 12,5 BTC ma górnicze nagrody. W dniu 11 maja br. nagroda eksploatacyjna sieci została zmniejszona o połowę, zwiększając ją do 6,26 BTC. Od tego czasu cena Bitcoinu wzrosła o ponad 40 procent.

Analitycy waluty cyfrowej, opierając się na danych z poprzednich obniżek o połowę, spodziewali się, że cena waluty cyfrowej znacznie wzrośnie w miarę spadku podaży. Nie było to jednak możliwe, zanim nie doszło do wywołanej przez górnika „spirali śmierci“. Wielu z nich spodziewało się, że „spirala śmierci“ spowoduje powszechną kapitulację najsłabszych górników, zmuszając ich do sprzedaży swoich udziałów w BTC w celu sfinansowania swojej działalności. Jednak tak się nie stało, ponieważ spirala śmierci nigdy nie miała miejsca.

Bitcoin Rising Fees is the Reason It Escaped Death Spiral

Kiedy Bitcoin uderzył w swój wszechczasowy haj 20 tys. dolarów, niebotyczne opłaty transakcyjne i zatory w sieci były głównymi katalizatorami, które wysłały BTC byków run upadku. Jak handlowcy spieszył do zakupu Bitcoin i wysłać do innych platform handlowych do handlu altcoins, sieć Bitcoin był zatłoczony i opłaty transakcyjne poszły w górę.

Tym razem około, jednak opłaty mogły zapobiec awarii. Według danych, przychody oparte na opłatach gwałtownie wzrosła od zdarzenia zmniejszenie o połowę w dniu 11 maja. Średnia opłata transakcyjna w sieci wynosiła średnio 0,81 dolarów na początku tego roku, przed obniżeniem o połowę. Jednak po zmniejszeniu o połowę wartości waluty cyfrowej, średnia opłata transakcyjna wzrosła do 2,31 dolarów. Jedyny sposób, w jaki spirala śmierci może dogonić górników, to spadek aktywności łańcucha blokowego.